Menu

IPL Anthélia® - intenzivní pulsní světlo

Přístroj Anthélia® Vám garantuje optimální výsledky při těchto ošetření: 

- trvalá depilace,

- fotoomlazení,

- odstranění červených žilek (teleangiektaze) a ošetření Rosacea,

- odstranění pigmentových skvrn,

- ošetření akné.


Podrobnější informace najdete v následujících odstavcích.

Trvalá depilace

Odstranění nežádoucího ochlupení na všech částech pleti a těla, odstraňuje tmavé a světlé chloupky (i šedivé).

Využitím červeného filtru se účinky ozáření projevují jenom na ochlupené části těla, nedochází k poškození tkáně. Zásah při ošetření je rychlý a přesný. Ošetřená oblast je 7,5 cm2. Frekvence záblesků je každé 2 sekundy. Bezpečnost ošetření je zajištěna CE certifikací, patentem a možností programového nastavení profesionální obsluhou. Výsledek trvalého odstranění nechtěných chloupků je po 3 – 8 sezení. Ošetření musí být opakovaná protože chloupky rostou v cyklech, část chloupku je v klidu (fáze telogen), část roste (fáze anagen). Při fotoepilaci jsou v podstatě odstraněny pouze chloupky v anagenu, tedy chloupky, které právě rostou. Jejich podíl je po těle rozdělen různě a představuje zhruba 10 – 50 % všech chloupků na daném místě. Rozdílná je i doba růstu v jednotlivých fázích, tato období trvají čtyři až 24 týdnů. Mezi jednotlivými sezeními by měla být navíc pauza asi čtyři týdny v případě ošetření na hlavě a minimálně šest týdnů na těle.

Fotorejuvenizace – omlazení pleti

Ošetření je precizní, bez chirurgického zásahu. Využitím žlutého bezpečnostního filtru se účinky ozáření projevují jenom na epidermis a na horní části dermis.

Ošetření navrací pleti pružnost a ohebnost, probíhá remodelace a obnova elasticity kolagenových vláken, zlepšení metabolizmu.

Pigmentové skvrny: odstranění povrchových pigmentových skvrn, především solárního původu.

Rozšířené žilky a Rosacea: selektivní fotokoagulace odstraňuje rozšířené žilky jejich kontrakcí a přirozenou eliminací. Rychlý a viditelný výsledek.

Ošetření akné: absorbce intenzivního pulsního světla krevním barvivem hemoglobin zabraňuje nadměrné produkci mazových žláz, světlo zároveň brání vzniku infekce v pleti. Pravidelné ošetření IPL má preventivní účinek při tvorbě akné.Plocha ošetření je 3,5 cm2.

IPL Anthélia® garantuje optimální výsledky – rychlé, bezbolestné a prokazatelné již po prvních sezení.

Odpovědi na Vaše dotazy

Je depilace trvalá?

Depilace je prováděná špičkovým IPL (Intenzivní pulzní světlo) zařízením Anthélia®, francouzské společnosti Eurofeedback. Touto revoluční metodou se dosahuje trvalého odstranění veškerých chloupků světlých, ale i šedivých, na celém těle! Společnosti Eurofeedback je držitelem 15 světových patentů. Po absolvování několika nutných zákroků se dosahuje až 100 % efektu trvalého odstranění nežádoucího ochlupení!

Jak funguje fotoepilace?

Intenzivní pulzní světlo pulzního světelného systému je selektivním způsobem absorbováno tmavým pigmentem (melaninem), event. krevním barvivem (hemoglobin), v dříku a světelná energie se při tom přeměňuje na teplo. Vlasová pochva se rozehřeje asi na 70 C, buňky v ní jsou tepelně zničeny a nakonec vypuzeny z těla. Při úplném poškození nevyrůstá z místa růstu žádný chloupek, odstranění tohoto chloupku je trvalé.

Jak probíhá ošetření přístrojem Anthélia®?

Nejprve je z ošetřovaného místa odstraněn nanesený make-up apod. Tyto barevné pigmenty by se jinak působením intenzivního světelného impulzu spálily a mohly by proniknout do kůže – stal by se z nich nežádoucí permanentní make-up. Pak se chloupky odstraní (oholí). Cíl ošetření spočívá v trvalém odstranění nežádoucích chloupků, proto musí být zničena místa růstu vlasových pochev. Viditelný chlup vyrůstající z kůže se působením světelného pulzu spálí. Pak se sice zdá, že chlup je odstraněný, ale stále dorůstá. Energií pulzního světla se neplýtvá na spalování chloupků, ale zaměří se přímo na vlasové folikuly v kůži.

Je ošetření bolestivé?

Depilace s přístrojem Anthélia® je bezbolestná a dobře snesitelná, u světelných impulzů se pociťuje pouze lehké štípnutí nebo pocit tepla. Celá ošetřující plocha aplikátoru je aktivně ochlazována vodou asi na 10 C. Tak je ošetřované místo na kůži po celé své ploše před každým impulzem, během něj i po něm chlazeno. To je vedle speciální EPL technologie aplikátoru důvodem pro šetrné odstraňování chloupků pomocí přístroje Anthélia®.

Co se stane po ošetření?

Chloupky na ošetřeném místě vypadají až po několika dnech, když už zničený prostor vlasových pochev nenabízí oporu. Na ošetřeném místě nicméně dorůstají další chloupky, které se nacházejí nejprve v telogenní klidové fázi, a teprve poté postupně přecházejí do anagenní růstové fáze.

Jaká pravidla se musí dodržovat?

Odstraňování nežádoucích ochlupení je v zásadě šetrné a v žádném případě nebrání v bezproblémovém výkonu pracovních činností i činností ve volném čase. Omezení by ale mělo asi po dobu tří týdnů před každým ošetřením a po něm platit pro návštěvy solárií, případně pro opalování na slunci. Dalším zatížením kůže UV zářením a hnědnutím se zvyšuje riziko vedlejších účinků (spálení na slunci, pigmentové změny). V případě ošetření větších částí těla je třeba se opalování a návštěv solária zcela vyvarovat, menší části lze velmi dobře chránit opalovacím krémem s odpovídajícím vysokým faktorem (30 – 50).

Jaké vedlejší účinky se mohou objevit?

Vedlejší účinky jsou při správném použití přístroje Anthélia® a pečlivém nastavení parametrů ošetření velmi vzácné. V závislosti na typu kůže a na nastavených parametrech ošetření může ošetřené místo zarudnout, příležitostně může i lehce napuchnout. Tyto příznaky zpravidla rychle zmizí. Případné vedlejší účinky zmírňuje chlazení postiženého místa na kůži.

Do jaké míry je redukce ochlupení trvalá?

Po dobře provedeném ošetření s přístrojem by se mělo odstranit až 100 % chloupků. Ošetřením jsou chloupky proto opravdu trvale odstraněny, protože byly zničeny kmenové buňky kořínků, z nichž už nemohou vyrůstat žádné chloupky. Prokázáno z histologického hlediska.

Jaké jsou zkušenosti s přístrojem Anthélia®?

Eurofeedback, francouzský výrobce systému pulzního světla Anthélia®, má v oblasti fotoepilace v Evropě a ve světě dlouholeté zkušenosti, a v oblasti IPL je světovou špičkou. Mimo jiné je držitelem 15 patentů. Úzká spolupráce s předními centry a důkladná školení uživatelů zaručují kompetentní poradenství a dlouhodobé úspěšné výsledky ošetření.

Tento web využívá soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Co jsou soubory cookie se dozvíte na tomto odkazu.

Beru na vědomí